Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 8091046



*

nr 809 1046


Spegel

Nyrokokosatil, höjd: 82


Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 februari 2013
kl 19:38:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/2 09:32:23 1      200 kr
23/2 10:37:53 2      150 kr
24/2 16:29:54 3      250 kr
25/2 16:34:37 1      350 kr
25/2 19:15:36 4      400 kr
25/2 19:20:22 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokokosatil spegel speglar
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12
  • 8125 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:07




Ladda ner broschyr